Haberler


Doc. Dr. Bulent Onal Uzmanından belde kireçlenme rahatsızlığı için öneriler

Uzmanından belde kireçlenme rahatsızlığı için öneriler

Acıbadem Eskişehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Bülent Önal, ‘Çağın Hastalığı’ olarak nitelendirilen ve halk arasında ‘vitrin’ hastalığı olarak isimlendirilmiş ‘Belde Kireçlenme’ konusunda açıklamalarda bulundu.

Tıklayınız...
Doç. Dr. Bülent Önal Haber Kafa Tramvası

Kafa Tramvası

Siirt'te bindiği katırdan düşen bir çocuk komalık oldu.

Tıklayınız...
Doç. Dr. Bülent Önal Haber Pediyatrik nöroşirürji

Pediyatrik nöroşirürji

Beyin boşluklarında su toplanması (hidrosefali) nedeniyle Batman’ da özel bir hastanede yatırılan 7,5 aylık erken doğumla dünyaya gelen, 2 kilo ağırlığındaki 20 günlük minik bebek ameliyat olmak üzere Siirt devlet hastanesine sevk edildi ve başarılı bir operasyon sonrası sağlığına kavuştu.

Tıklayınız...
Doç. Dr. Bülent Önal Haber Omurilik Tümörleri-Spinal kitle

Omurilik Tümörleri-Spinal kitle

Beyin gibi omurilik de genişleme olanağından yoksun ve hacim değişikliklerini karşılayamayan bir boşlukta bulunur.

Tıklayınız...
Doç. Dr. Bülent Önal Haber Bel Fıtığı Ameliyatları

Bel Fıtığı Ameliyatları

İnatçı ağrılar, oturup kalkarken ve yürürken güçlük çekme gibi belirtilerle kendini gösteren bel fıtığı, yaşam kalitesini ciddi ölçüde düşüren hastalıkların başında geliyor. Bel fıtığı, tedavi edilmediği takdirde; hareket kısıtlılığından, birçok güç kaybına kadar ciddi sonuçları da beraberinde getirebiliyor. Ancak cerrahideki yeni teknikler sayesinde bel fıtığı başarı ile tedavi edilebiliyor. Acıbadem Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Bülent Önal, mikrocerrahi yöntemi ile bel fıtığı tedavisi hakkında bilgi verdi.

Tıklayınız...
Doç. Dr. Bülent Önal

Dünya Hastanesinin Sunmuş Olduğu Kaliteli Sağlık Hizmeti Sayesinde İnsanlar Artık Batıdan Doğuya Geliyor.

Yakın zamanda Batmanda ilk olarak Doç. Beyin Cerrahi Ekibi ile hizmetine güç katan Dünya Hastanesi hızla başarısını arttırıyor.

Yurt dışı hastalarının yanı sıra artık Batıdan Batmana insanlar sağlık hizmeti almak için geliyor. Son 1 hafta içerisinde Ankara- Trabzon ve İzmir’ den beyin cerrahi ünitemize gelerek ameliyat olan hastalar duyanlara şaşkınlık yarattı.

Tıklayınız...
Doç. Dr. Bülent Önal Navigastonlu Ameliyatlar

Artık Batman’da Navigasyonlu Ameliyatlar Gerçekleştirilmeye Başlandı

Özel Batman Dünya Hastanesi, Türkiye’de sayılı birkaç yerde yapılabilen ameliyatı Batman’da gerçekleştirebilmek için bir ilke daha imza attı. Beyin cerrahisindeki en önemli gelişme olarak adlandırılan Navigasyon sisteminin Batman’a kazandırıldığını kaydeden Dünya Hastanesi Direktörü Uzm. Dr. Tuncer Toklu, Beyin Cerrahı Dr. Hakan Yakupoğlu ile Mikro Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Bülent Önal, 40 hastanın ameliyat olmak için randevu istediğini belirtti.

Tıklayınız...
Prof. Dr. M. Bülent Önal Hoşnudiye Mah. Acıbadem Sk. No:19 Eskibağlar - Tepebaşı / Eskişehir +90 222 214 44 44 %62%75%6c%65%6e%74%6f%6e%61%6c%40%68%6f%74%6d%61%69%6c%2e%63%6f%6d